Terug

TenderNed

TenderNed is een online platform voor de aanbesteding van overheidsopdrachten.

Aanbestedende diensten moeten op grond van de Aanbestedingswet verplicht TendenNed gebruiken voor de aankondiging van hun overheidsopdrachten.

Ongeoorloofde staatssteun

TenderNed is gratis, althans gratis te gebruiken. De ontwikkeling daarvan heeft de overheid miljoenen gekost. Voordat TenderNed werd opgericht, waren er al betaalde platforms om aanbestedingen van overheidsopdrachten te plaatsen. Deze zagen in de oprichting van TenderNed – met middelen van de overheid – niet alleen concurrentie maar ook een ongeoorloofde staatssteun. En dat mag van de Europese Commissie niet.

De Europese Commissie besliste dat geen sprake was van ongeoorloofde staatssteun, omdat sprake zou zijn van een dienst van algemeen belang. TenderNed zou bevorderen dat regelgeving wordt nagekomen. Het Gerecht van het Hof van Justitie zal nog een beslissing hierover nemen.

Verstuur uw juridische vraag anoniem aan 180 aangesloten advocaten

Stap 1 van 2

Ik ben
100% anoniem
  • M.J.J.A. Ooms Ooms Advocatuur Rotterdam
  • E.T.P. Scheers Scheers Advocatuur Den Haag
  • A. Hollman Het Wetshuys Advocaten en Mediators Venlo
  • drs. P. Rijnsburger BK & R advocaten mediation LEEUWARDEN
  • J. 't Hart 't Hart Advocatuur & Mediation Haarlem
  • F.W. Henstra Aelan Advocaten Utrecht
  • M. Spek Advocatenkantoor Hoefkade S-GRAVENHAGE
  • S. van de Griek VDG advocatuur Almelo
  • O.C. Bondam Bondam Advocatenpraktijk Voorschoten
  • R.P. van Empel - Bouman Gelijk Advocaten Den Bosch